''Vergi Uygulamalarında e-Dönüşüm'' Paneli

28. Vergi Haftası nedeniyle İstanbul Vergi Dairse Başkanlığı "Vergi Uygulamalarında e-Dönüşüm"paneli düzenlendi

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığının Vergi Haftası dolayısıyla düzenlediği "Vergi Uygulamalarında e-Dönüşüm" konulu panel Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben'in katılımıyla yapıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Bayrakdar, Vergi Uygulamalarında e-Dönüşüm ve İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'nın faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi..

Hizmet sunumunda e-dönüşümün yaygınlaştığını anlatan Bayrakdar, şunları kaydetti:

"Beyannamelerin elektronik olarak gönderilmesiyle başlayan süreç bugün neredeyse tüm yazışmalarımızda e-imza kullanır hale geldik. Artık tebligatlarımızı e-posta yoluyla yapıyoruz. Yine yoklamalarımızı tabletleri kullanarak yapıyoruz. Artık yoklama yapılırken vergi dairesindeki arkadaşımız yoklama talebini sistem üzerinden gönderiyor. Arkadaşımız arazide dahi olsa bildirim iş yerinin tabletine düşüyor, adresi tablet üzerinden bulabiliyor, tabletten fotoğrafını çekiyor. Yoklamayı gerçekleştirdikten sonra bir tuşa bastığında vergi dairesindeki sistemde o yoklama kaydı yerini almış oluyor.

Dolayısıyla işlerimiz hem çok kolaylaştı hem de çok güvenli bir hale geldi. Bizde işlerimizi yaparken her zaman ülke ekonomisine katkı sunan mükelleflerimize en hızlı ve kaliteli hizmet sunma gayreti içindeyiz."

"Vergi Uygulamalarında e-Dönüşüm" konulu panelin modaretörlüğünü İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salim Ateş Oktar yaparken, konuşmacılar, Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Yıldırım Bozbıyık, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Adnan Gerçek, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Danışmanı Veysi Seviğ ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Billur Yaltı isimlerinden oluştu.

Leave your comments

Comments

  • No comments found