Yılda 400 milyon e-İrsaliye

e-İrsaliye'nin 1 Ocak 2018'de zorunlu hale getirilmesi planlanıyor.

view it now 2017'nin ikinci yarısında 1000'e yakın mükellefin sunduğu kolaylık ve tasarruf avantajı nedeniyle e-İrsaliye'ye gönüllü geçiş yapması bekleniyor. Dönüşüm süreci tamamlandığında ise yılda 400 milyon e-İrsaliye düzenlenmesi hedefleniyor.

Cheap 20 MG Tastylia Tadalafil Oral StripsTastylia tadalafil 20 mg Türkiye'nin e-Dönüşüm süreci hızla devam ederken mükellefler, dijitalleşmenin işletmelerine sağladığı kolaylık, verimlilik artışı, zaman ve maliyet tasarrufu gibi avantajlar nedeniyle bazı yeni uygulamalara zorunluluk gelmeden gönüllü geçiş yapmayı tercih ediyor. Bu uygulamalardan biri de irsaliye düzenleyen şirketleri ilgilendiren e-İrsaliye…

Uygulama henüz zorunlu değil; ancak 2017'nin ikinci yarısında 1000'e yakın mükellefin e-İrsaliye'ye gönüllü geçiş yapması bekleniyor. 31 Aralık 2017 tarihine kadar ise 63 bine yakın e-Fatura kullanıcısının regülasyon ile sisteme kayıtlı hale gelmesi öngörülüyor. Bugün yıllık 200 milyona yakın e-Fatura'nın düzenlendiği e-Dönüşüm platformunda süreç tamamlandığında yılda 400 milyon e-İrsaliye kesilmesi hedefleniyor.

Leave your comments

Comments

  • No comments found