İhracatta E-Fatura zorunluluğu 1 Temmuz'da!

redirected here İhracat işlemlerinde yılbaşında ertelenen e-Fatura ve e-İrsaliye zorunluluğu 1 Temmuz'da başlıyor.

can you buy Pregabalin over the counter Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Genel Sekreterliği'nin, 1 Temmuz'dan itibaren ihracatta kağıt evrak dönemini sona erdirecek e-Fatura ve e-irsaliye uygulamalarını ihracatçı firmalara tanıtmak amacıyla düzenlediği bilgilendirme seminerinde Gelir İdaresi Başkanlığı e-Defter ve Belge Yönetimi Müdürü Şahin Engin Uysal ve UİB Genel Serkreter Yardımcısı Özcan Kolbaşı açıklamalarda bulundular.

http://allweatherfencing.com/contact.html UİB Genel Serkreter Yardımcısı Özcan Kolbaşı ücretsiz seminerlerin ihracatçıları bilgilendirmeyi hedeflediğini anlatırken, Gelir İdaresi Başkanlığı e-Defter ve Belge Yönetimi Müdürü Şahin Engin Uysal zorunlu hale gelecek olan e-Fatura ve e-İrsaliye uygulamaları hakkına geniş açıklamalar yaptı.

Uysal'ın verdiği bilgiye göre, 1 Temmuz'dan itibaren artık basılı kağıt evrak kullanılmayacak. Bununla bir yandan yüzbinlerce kağıtlık ağaç kesimden kurtulurken, devlet özellikle kayıtdışı işlemleri takipte avantajlı hale gelecek. Piyasada temel, ticari ve ihracat işlemlerinin tamamında e-fatura, e-irsaliye ve e-defter uygulanması zorunlu hale gelecek."

Leave your comments

Comments

  • No comments found