İhracatta E-Fatura zorunluluğu 1 Temmuz'da!

İhracat işlemlerinde yılbaşında ertelenen e-Fatura ve e-İrsaliye zorunluluğu 1 Temmuz'da başlıyor.

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Genel Sekreterliği'nin, 1 Temmuz'dan itibaren ihracatta kağıt evrak dönemini sona erdirecek e-Fatura ve e-irsaliye uygulamalarını ihracatçı firmalara tanıtmak amacıyla düzenlediği bilgilendirme seminerinde Gelir İdaresi Başkanlığı e-Defter ve Belge Yönetimi Müdürü Şahin Engin Uysal ve UİB Genel Serkreter Yardımcısı Özcan Kolbaşı açıklamalarda bulundular.

UİB Genel Serkreter Yardımcısı Özcan Kolbaşı ücretsiz seminerlerin ihracatçıları bilgilendirmeyi hedeflediğini anlatırken, Gelir İdaresi Başkanlığı e-Defter ve Belge Yönetimi Müdürü Şahin Engin Uysal zorunlu hale gelecek olan e-Fatura ve e-İrsaliye uygulamaları hakkına geniş açıklamalar yaptı.

Uysal'ın verdiği bilgiye göre, 1 Temmuz'dan itibaren artık basılı kağıt evrak kullanılmayacak. Bununla bir yandan yüzbinlerce kağıtlık ağaç kesimden kurtulurken, devlet özellikle kayıtdışı işlemleri takipte avantajlı hale gelecek. Piyasada temel, ticari ve ihracat işlemlerinin tamamında e-fatura, e-irsaliye ve e-defter uygulanması zorunlu hale gelecek."

Leave your comments

Comments

  • No comments found
VakıfBank tan Değerli Gökhan Dede değerlendirmesi
 
Değerli  İZİBİZ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
Hızlı dönüşünüz ve sorun çözümünüz için teşekkür ederim


 
Eurotec Mühendislikten Değerli Yağmur Doyran değerlendirmesi
Değerli tedarikçimiz İZİBİZ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
Eurotec Mühendislik Plastikleri San. Ve Tic. A.S. ‘de 2017 Yılı performansınız değerlendirilmiş olup A sınıfı tedarikçi kategorimizde yer aldığınızı bildirmekten memnuniyet duyar, başarılarınızın devamını dileriz.
Çakmak Özel Sağlıktan Değerli Seda Azmanoğlu değerlendirmesi
Değerli  İZİBİZ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
Destek Hizmetinizin birkaç dakika içinde bizimle iletişime geçip çözüm ürettiği için  teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim