Yılda 400 milyon e-İrsaliye

e-İrsaliye'nin 1 Ocak 2018'de zorunlu hale getirilmesi planlanıyor.

2017'nin ikinci yarısında 1000'e yakın mükellefin sunduğu kolaylık ve tasarruf avantajı nedeniyle e-İrsaliye'ye gönüllü geçiş yapması bekleniyor. Dönüşüm süreci tamamlandığında ise yılda 400 milyon e-İrsaliye düzenlenmesi hedefleniyor.

Türkiye'nin e-Dönüşüm süreci hızla devam ederken mükellefler, dijitalleşmenin işletmelerine sağladığı kolaylık, verimlilik artışı, zaman ve maliyet tasarrufu gibi avantajlar nedeniyle bazı yeni uygulamalara zorunluluk gelmeden gönüllü geçiş yapmayı tercih ediyor. Bu uygulamalardan biri de irsaliye düzenleyen şirketleri ilgilendiren e-İrsaliye…

Uygulama henüz zorunlu değil; ancak 2017'nin ikinci yarısında 1000'e yakın mükellefin e-İrsaliye'ye gönüllü geçiş yapması bekleniyor. 31 Aralık 2017 tarihine kadar ise 63 bine yakın e-Fatura kullanıcısının regülasyon ile sisteme kayıtlı hale gelmesi öngörülüyor. Bugün yıllık 200 milyona yakın e-Fatura'nın düzenlendiği e-Dönüşüm platformunda süreç tamamlandığında yılda 400 milyon e-İrsaliye kesilmesi hedefleniyor.

Leave your comments

Comments

  • No comments found
VakıfBank tan Değerli Gökhan Dede değerlendirmesi
 
Değerli  İZİBİZ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
Hızlı dönüşünüz ve sorun çözümünüz için teşekkür ederim


 
Eurotec Mühendislikten Değerli Yağmur Doyran değerlendirmesi
Değerli tedarikçimiz İZİBİZ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
Eurotec Mühendislik Plastikleri San. Ve Tic. A.S. ‘de 2017 Yılı performansınız değerlendirilmiş olup A sınıfı tedarikçi kategorimizde yer aldığınızı bildirmekten memnuniyet duyar, başarılarınızın devamını dileriz.
Çakmak Özel Sağlıktan Değerli Seda Azmanoğlu değerlendirmesi
Değerli  İZİBİZ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
Destek Hizmetinizin birkaç dakika içinde bizimle iletişime geçip çözüm ürettiği için  teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim